ul. Łęczycka 8, Bydgoszcz
+48 668 225 562
amper@amper-electric.com.pl

Świadectwo energetyczne budynku – zdobądź je z nami!

Świadectwo energetyczne budynku – zdobądź je z nami!

Świadectwo energetyczne budynku – zdobądź je z nami!

Czym jest świadectwo energetyczne budynku?

Świadectwo energetyczne budynku jest dokumentem, który informuje o efektywności energetycznej danego obiektu. Określa ono ilość energii potrzebnej do ogrzewania i chłodzenia budynku, a także jego zużycie energii elektrycznej. Świadectwo energetyczne jest obowiązkowe dla wszystkich budynków, w tym także dla tych, które są już w użytkowaniu.

Świadectwo energetyczne budynku zawiera informacje o jego izolacji termicznej, wentylacji, ogrzewaniu, chłodzeniu i oświetleniu. Dokument ten ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat oszczędzania energii i ochrony środowiska naturalnego. Im lepsza efektywność energetyczna budynku, tym mniejsze są koszty jego eksploatacji, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

Świadectwo energetyczne budynku ważne jest przy sprzedaży lub wynajmie obiektu, ponieważ potencjalni nabywcy lub najemcy mają prawo do wglądu w ten dokument. Warto również pamiętać, że świadectwo energetyczne może pomóc w zidentyfikowaniu problemów z izolacją termiczną, wentylacją lub ogrzewaniem w budynku, co umożliwi szybkie i skuteczne rozwiązanie tych problemów.

W razie potrzeby uzyskania świadectwa energetycznego budynku, warto skontaktować się z certyfikowanym audytorem energetycznym jakim jest firma Amper Electric. Dzięki współpracy z nami można mieć pewność, że dokument zostanie wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami

 

0 Comments

Leave Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *